Polemika Nauka w Social Mediach. Dezinformacja, manipulacja, erystyka –zagrożenia dla popularyzatorów.
Fundacja Marsz dla Nauki razem z FakeNews.pl i kampanią „A dowodzik jest?” zapraszają na kurs, który pomoże Wam rozumieć aktorów uczestniczących w komunikacji okołonaukowej w social media, a przez to skuteczniej ją prowdzić.
Głównym celem naszej redakcji jest popularyzacja wiedzy psychologicznej opartej na dowodach naukowych. Realizujemy go głównie poprzez pisanie artykułów, tłumaczenie zagranicznych publikacji, recenzowanie książek o tematyce psychologicznej oraz realizowanie szeregu projektów i wykładów mających na celu przybliżenie odbiorcom naukowego świat psychologii.
Lubicie planszówki? Interesujecie się nauką?
A może sami chcecie stworzyć swoją planszówkę?
Po naszą opieką wytężycie mózgi by pokazać, że gry mogą i uczyć, i bawić – na setki sposobów!
Nauka w Pubie to cykliczne wydarzenie związane z nauką, które odbywa się w pierwszą środę miesiąca w pubie. Wydarzenie ma charakter nieformalny, nawiązuje do popularnych w wielu krajach eventów „Science in the pub”,
które powstały w Wielkiej Brytanii, a teraz obecne są w wielu miejscach (zwłaszcza UK, Niemcy, Australia i in.).
Aktualne edycje udostępniane są na profilu Fundacji na Facebooku.
Kluczem do pozyskania wartościowych informacji są badania naukowe, które wykazują zależności lub związki-przyczynowo skutkowe między obiektami oraz zjawiskami. Przekonania, mimo że czasem trafne, nigdy nie będą wiarygodnym i zaufanym źródłem informacji,
na którym powinniśmy opierać swoją wiedzę.
Naukowcy, lekarze czy popularyzatorzy nauki, którzy zabierają głos w debacie publicznej w sprawach związanych z nauką narażają się na cały katalog negatywnych skutków takiej działalności. Celem projektu naszej Fundacji jest przeciwdziałanie temu negatywnemu zjawisku i wsparcie naukowców w ich wysiłkach.
Nakręcona Nauka to kurs skierowany do naukowców, którzy chcą zacząć tworzyć filmy popularnonaukowe.